Gabi + Szabi esküvői fotói

Már az első megbeszélésünk alapján nagyon különleges esküvőnek ígérkezett a Gabiéké. Vártam is már, mert szinte az övék volt az első nagyobb esküvő ebben a szezonban. Végül tényleg különleges is lett.

Az egyházi szertartás utolsó pillanataiban egy hatalmas zuhét kaptunk Debrecenben. Utána viszont kárpótlásként kaptunk egy szivárványt, amivel persze készült jó néhány kép is. A Nagyerdei Stadion VIP terme adott otthont a vacsorának, és az utána következő bulinak. Az eső szerencsére a stadionhoz nem ért el, így itt meg tudtuk csinálni a csoportképeket is. A csoportképekhez ajánlatos mindig egy nagyobb lépcső részt találni, vagy egy magaslatot, ahová a fotós fel tud állni. Másképp 80-100 ember nem fog látszódni a képen!

Mivel lépcsőnk nem volt, így felfutottam a futópályára, ami a stadiont veszi körbe, jóval magasabban mint a földszint. Az éppen ott futók mosolyogva figyelték, hogy miért szaladgál valaki öltönyben, két 5 kilós géppel az oldalán, a futópályán 🙂 Az egyikük oda is szólt, hogy „siess.. téged várnak!”. Aztán így elkészült a csoportképünk, amin mindenki garantáltan látszik.

Utána pedig következett a legjobb dolog az egész napban. Gabi és Szabi a Loki stadion gyepén, sötétedés után táncolták el a nyitótáncukat. Én lementem velük a pályára, Fruzsi pedig fentről készített totál képeket. Hidegrázós, baromi jó érzés volt fotózni őket.  Mondanom sem kell, hogy a násznép odáig volt meg vissza ettől a látványtól.

Itt is van az összefoglaló slideshow a napról:

Helyszín: Debrecen, Nagyerdei Stadion
Dj: Pető Sándor
Fotó: Photogether

Dekoráció ötletek

Sziasztok!

Arra gondoltam, hogy indítok egy sorozatot, amiben összeszedem az idén általam fotózott esküvők dekorációit. A cél pedig, hogy segítsem a még esküvő előtt álló párokat ebben a döntésben.

Lesznek még hasonló válogatások más témában is. Ha biztosan nem szeretnél lemaradni, akkor like-old a facebook oldalam ide kattintva.

Kezdjük tehát három példával:

1. esküvői dekoráció

2. esküvői dekoráció

3. esküvői dekoráció

Üdv,
Gáll Tomi
esküvői fotós
PhoTogether Wedding Photography

Akiket ajánlok: Fazekas Laci ceremóniamester

Fontosnak tartom megosztani Veletek azt, hogy kik azok az esküvői szakmában akitől minőségi szolgáltatást kaptok.

Esküvői szolgáltatóként nagyon sokat számít, hogy kikkel dolgozik együtt az ember. Vannak olyan szolgáltatók akikről ha megtudom, hogy együtt fogunk dolgozni akkor kiráz a hideg, viszont vannak olyanok, akiknek neve hallatán arra gondolok: jó csapat lesz, így mindenki a maximumot fogja hozni.

Nos Fazekas Laci kollégám abszolút az utóbbi kategóriába tartozik. Olyan ceremóniamester aki mellett a pár, és a szolgáltatók is teljes biztonságban érezhetik magukat.

Emlékszem már első közös munkánk során is teljesen jól tudtunk együtt dolgozni és megvolt az összhang. Nagyon jó kis képanyag született belőle.

Tudtátok, hogy a jó ceremóniamester elengedhetetlen a jó fotókhoz? Persze nem a kreatív fotózásra hívjuk el magunkkal 🙂  Például szól a násznépnek, hogy várják meg a fotóst, míg a mázsás cuccával kiér a templomból, hogy lefotózza a gratulációkat. Így az örömanya és örömapa (aki általában elsőként gratulál) is gyönyörűen meg lesz örökítve. Vagy milyen kíános ha nincs aki mozgassa az esetlegesen lustálkodó, táncolni nem akaró embereket valami jó kis feladattal. Ritka az az esküvő, amit maguktól végig buliznak az emberek. Szóval jó ceremóniamester + jó fotós =  nagyon jó bulifotók, jó csoportképek és pillanatképek! 🙂

Ha Lacit kellene szavakkal jellemeznem akkor azt mondanám: lendület, humor, spontaneitás, rutin.

Azon párok figyelmébe ajánlom, akik szeretnének egy pörgős, humorral teli, pontos és remekbe szabott esküvőt.

andi_es_zoli_0742

Nem vagyok mindenki fotósa

Sziasztok! Csak egy rövid eszmefuttatás részemről. Ismerőseim közül gyakran értetlenkedő kérdéseket, vagy furcsa véleményeket kapok a szakmámmal az esküvői fotózással kapcsolatban.

Ilyen volt ez is : „mindegy az csak tele legyen minden hétvégéd.. pénz az pénz.”

Ekkor fogalmazódott meg bennem az alábbi mondat: „Nem vagyok mindenki fotósa”.

Mit jelent ez? Csupán csak annyit, hogy úgy gondolom nem mindenkinek vagyok én a tökéletes fotós, de nem is minden pár a nekem megfelelő pár.

Az általam nyújtott szolgáltatásnak van egy egyedi stílusa, ami valakinek vagy bejön, vagy kevésbé. Én pedig azoknak a pároknak vagyok a fotósa, akiknek igazán tetszenek a képeim és azt szeretik amit én képviselek. Együtt gondolkodunk és egy az elképzelésünk arról, hogy mi is az a jó kép.

Az ilyen párokhoz ragaszkodom és ők is hozzám, és ez remek dolog. Azt hiszem ennek az elméletnek köszönhetően elmondhatom, hogy eddig még minden párom elégedett volt a tőlem kapott esküvői fotókkal, ráadásul nagy részükkel azóta is baráti kapcsolatban vagyok. Én kizárólag így szeretem végezni a munkámat.

Tomi