Csak helyi fotóst?

Szerintem a fotós kiválasztása nem egy racionális döntés. Vagy legalábbis csak kis százalékban az.

Miért korlátoznátok magatokat csak azokra a fotósokra, akik a közeletekben élnek? Mi értelme van ennek?

Nekem fotósként sosem adódott még a helyismeret hiányából problémám. Maximum hamarabb ott vagyok és bejárom a terepet. Egy fél óra alatt felkészülök mindenből. Sőt engem kimondottan inspirálnak az új helyszínek, és jobban észreveszem ott a szépet, mint egy a szemem számára már megszokott helyen.

Arról nem is beszélve, hogy szörnyű lenne mindig ugyan azokon a helyeken fotózni. Akkor már biztos abbahagytam volna ezt a szakmát. Mindig kellenek az új dolgok. Azért gondoljatok bele, egy valamire való esküvői fotós évente 20-30 esküvőt fotóz. Bizony kell a változatosság. 🙂

Nyíregyházi fotósként már bejártam az országot, és a külhont is. Mindig találok olyan párokat akiknek nem számít, hogy milyen messziről jövök.

Na de az úgy drágább.

Drágább lesz így ez tény (vagy mégsem). Valamennyivel lehet, hogy drágább, mint helyi fotóst hívni, de most tényleg az a pár tízezer forint számít az összkiadás türkében? Nem inkább az számít, hogy a tökéletesen hozzátok illő fotós legyen ott veletek?

Na de nem érsz oda időben.

Ha távolabbi esküvőre utazom, akkor mindig egy nappal korábban érkezem, nehogy a közlekedési viszonyok miatt késsek. Így van időm megismerni a helyszínt, és rápihenni az esküvőre.

Na de a személyes találkozó.

2017-et írunk. Fontos a személyes találkozó ez tény, de van Skype, van Facebook Messenger. Láthattok, hallhattok mintha egymással szemben ülnénk. Rengeteg párom van, akik külföldről tartják velem a kapcsolatot. Teljesen jól működik ez. Aztán persze mivel járom az országot, a személyes találkozó is általában bárhol megoldható.

Baromi egyszerű a dolog. Ha szimpatikus egy fotós, akkor jöhet akárhonnan. Ha imádod a képeit, és az ára is megfelel az elképzeléseidnek, akkor miért választanád a helyit, aki esetleg annyira nem a Te stílusod?

Persze ez csak egy opció. Az is lehet, hogy pont melletted él a számodra legjobb fotós. Kutassatok és hallgassatok a szívetekre! 🙂

Tomi

Nem vagyok mindenki fotósa

Sziasztok! Csak egy rövid eszmefuttatás részemről. Ismerőseim közül gyakran értetlenkedő kérdéseket, vagy furcsa véleményeket kapok a szakmámmal az esküvői fotózással kapcsolatban.

Ilyen volt ez is : „mindegy az csak tele legyen minden hétvégéd.. pénz az pénz.”

Ekkor fogalmazódott meg bennem az alábbi mondat: „Nem vagyok mindenki fotósa”.

Mit jelent ez? Csupán csak annyit, hogy úgy gondolom nem mindenkinek vagyok én a tökéletes fotós, de nem is minden pár a nekem megfelelő pár.

Az általam nyújtott szolgáltatásnak van egy egyedi stílusa, ami valakinek vagy bejön, vagy kevésbé. Én pedig azoknak a pároknak vagyok a fotósa, akiknek igazán tetszenek a képeim és azt szeretik amit én képviselek. Együtt gondolkodunk és egy az elképzelésünk arról, hogy mi is az a jó kép.

Az ilyen párokhoz ragaszkodom és ők is hozzám, és ez remek dolog. Azt hiszem ennek az elméletnek köszönhetően elmondhatom, hogy eddig még minden párom elégedett volt a tőlem kapott esküvői fotókkal, ráadásul nagy részükkel azóta is baráti kapcsolatban vagyok. Én kizárólag így szeretem végezni a munkámat.

Tomi